Vasaras nometne "Dvēseles Zieds" - 2014

2014. gadā no 6.-9.augustam Ķoņu dzirnavās tika rīkota pirmā vasaras nometne "Dvēseles Zieds". Nometnes mērķis bija dot ikvienam mirkli atpūtai, iespēju sajust un izzināt sevi. Lai smeltos spēku un iegūtu savās rokās rīkus, kas palīdzēs ikdienai kļūt gaišākai un skaistākai.

Skaistajās Vidzemes dzirnavās: 

 - Guvām krāsu pasaules iedvesmas dzirksti; 
 - Baudījām noslēpumaino ēterisko eļļu pasauli; 
 - Radījām sevī harmoniju, iepazīstot mūzikas pasaules jaunos apvāršņus; 
 - Radoši darbojāmies teātrī un veidojām mandalas; 
 - Stiprinājām sevi iepazīstot savas dvēseles arhetipus; 

 - Sajutām zemes spēku caur kristālu valstību.

Dzīves ritenis griežas un mēs vien spējam tam skriet līdz. Rodas nejaušas domas par to, kur skrienu, un kurp nonākšu. Ir laiks ļaut sev izbaudīt mirkli vasaras saules un dvēseles rītausmas.


Nometnes lektori!

Prieks iepazīties!  ... tiekamies Ķoņos?


Indra Spirģe - Homeopāte, Aroma praktiķe


Jau piedzimstot bērns savā dziļākajā būtībā zina, ka viņa iemiesošanās jēga ir apgūt visas tās neskaitāmās mācības, kuras viņam piespēlē dzīve. Viņa dvēsele jau ar pilnīgi noteiktu mērķi ir izvēlējusies konkrētu ģimeni un vidi, kurā viņš piedzimst. Mums visiem, kas esam atnākuši uz šīs planētas, ir viena misija: pieņemt un izdzīvot pārbaudījumus, turklāt tā, lai caur gūto pieredzi iemīlētu sevi. Un tas ir tik grūti – un tā arī vienas dzīves garumā bieži vien tas neizdodas. 

Ēteriskās eļļas ir veids, kā sev palīdzēt pietuvoties dzīves mērķiem un uzdevumiem. Tās palīdz gan harmonizēt un nomierināt, gan stimulēt un stiprināt. Tās nomierina emocijas un pamodina no pelēcīgās ikdienas. Pienācis laiks iepazīties – Ēteriskās eļļas.


 Santa Pīlāce - Astroloģe, Krāsu terapeite-praktiķe

Saulesziedi prezidentei - Turaida


Astroloģiju apguvusi Andra Rača astroloģijas skolā. Krāsu terapijas sistēmu AURA-SOMA apgūta pie Dalia Brazulite (Lietuva), Domenic Yeoman (Lielbritānija), Sarovara Prem (Lielbritānija). Jau 10 gadus Santa praktizē vispusīgu pieeju cilvēkam, apvienojot astroloģiju ar krāsu terapiju un pielāgojot to katra individualitātei. 

Nometnē iepazīsimies ar krāsām mūsu ikdienā un kā tās izmantot, lai sevi stiprinātu un iedvesmotu. Iepazīsimies ar cilvēku arhetipiem, kas nosaka savstarpējo attiecību un mūsu pašu uzvedības modeļus. Mācīsimies šīs zināšanas pielietot savā ikdienā, lai mūsos vairotos smaids un pārliecība par sevi. 


Daina Romanovska - Psiholoģe, Krāsu terapeite, Mandalu eksperte


Radošā darbnīca: mūsu dvēseles mandalu uzplaukšana/ziedēšana brīvā dabā.

Tā būs brīnišķīga iespēja ieraudzīt savas dvēseles radošo uzplaukumu dabā, krāsās, formās un sajūtās! Pati daba piedalīsies dvēseles mirkļu radīšanas procesā, jo mēs dosimies meklētmandalas dabā un veidosim to no dabas materiāliem – smiltīm, akmentiņiem, gliemežvākiem, ziediem, pupām utt. Iedvesmu smelsimies dabā, radošajā sadarbībā un citu radītajās mandalās.

Veidojot mandalu, mēs radām individuālus simbolus, kas atspoguļo mūsu redzējumu un sajūtas par dvēseles izaugsmes vēlmēm un potenciālu. Šis process relaksē, noņem  spriedzi un iespējamos iekšējos un ārējos ierobežojumus mūsu sapņu un laimes sajūtu piepildījumam! Mandalas veidošanas brīdī visas negatīvās  emocijas tiek iemidzinātas – atbrīvojot ceļu pozitīvo enerģiju plūsmai un  ļaujot sajustajam  dvēseles  uzplaukuma mirklim izpausties ne tikai mūsu radītajā mandalā, bet arī „iegriež” šo enerģiju mūsu dzīvē.”Pamēģini radīt savas dvēseles zieda mandalu, un tad tu redzēsi, kas notiks!" Un nav svarīgi, vai šo mandalu mēs varam vai nevaram paņemt līdzi, vai tā ziedēs dienu, nedēļu vai mēnesi – tās radītais spēks dos svētību un vairos dvēseles ceļa brīvo lidojumu  gan tās veidotājiem, gan skatītājiem, gan arī vietai, kur tās atradīsies.

Līga Damberga - Pedagogs, Karjeras konsultante


Līga pasauli un sevi izzinājusi caur kustību un deju, ceļojumiem, smaržām un ēteriskām eļļām, krāsām un skaņām. 

Jau 6 gadus Līga praktizē skaņas meditāciju ar Vācijā radītu instrumentu Čakrafons. Šī mūzikas instrumenta radītās vibrācijas harmonizē un nomierina cilvēku. Nomentē iepazīsimies ar šo instrumentu un baudīsim skaņas meditāciju. Vairāk par Čakrafonu lasiet šeit >>
Māris Pīlācis - Aktieris, Pasākumu vadītājs 


Pēc profesijas esmu ekonomists (uzņēmējdarbības un ražošanas organizators), pēc dvēseles aicinājuma aktieris un pasākumu vadītājs. Pēc 15 gadus ilgas pieredzes uzņēmējdarbībā, esmu pievērsies radošumam. Aktieris Dramaturgu teātrī, pasākumu vadītājs un organizators. Interesē mūsdienu pasaulē novārtā atstāta vērtība – cilvēks un viņa dvēsele. 

Nometnē kopīgi spēlēsim teātri, dodot telpu savām radošajām izpausmēm, un iepazīsimies ar mūzikas dziedinošo spēku. Dace Ozola - Arhitekte, Astroloģe

Vai Jums ir pazīstama sajūta, kad vienā mājā kaut kas liek justies ērti, patīkami un mājīgi, bet cita, neskatoties uz elegantu dizainu, rada bailes, neērtību līdz pat fiziskam diskomfortam? Kāpēc vecajā dzīvoklī ģimene dzīvoja saticīgi, bet pēc pārcelšanās uz jaunu māju sākās nelaimes un nesaskaņas? Kāpēc dažas celtnes priecē skatus gadsimtiem ilgi, bet dažas neiztur pat desmitgadi?

Astrodizains ir arhitektūras, dizaina un astroloģijas sintēze, kas balstās uz senajām Vastu zināšanām par dzīves telpas organizēšanu saskaņā ar dabas spēkiem, pielāgojot tās mūsdienu dzīvesveidam, tehnikas sasniegumiem, vietējam klimatam un mentalitātei. Tas izskaidro saikni starp cilvēka dzīvesvietu un citām viņa dzīves sfērām. Tā ir astroloģisko simbolu tulkošana uz dizaina simboliem atbilstoši individuālajai astroloģiskajai kartei.

Astrodizaina lekcijā uzzināsiet:

  • kā 4 dabas pamatelementi – Uguns, Ūdens, Zeme, Gaiss – ietekmē cilvēka raksturu, veselību un mājokļa iekārtojumu,
  • kā veidojas enerģijas plūsma mājā un kā to uzlabot ar krāsu un simbolu palīdzību,
  • kā iepazīties un sadraudzēties ar mājas gariņu,
  • kā veidot individuālos talismanus pēc astroloģiskās kartes (lūdzu brīvprātīgi norādiet nometnes organizatoriem savus dzimšanas datus ar dzimšanas laiku un vietu).

Lai varētu darboties astrodizainā, būs vajadzīgas  mājas vai dzīvokļa plāna kopijas (3 gab.) ar precīzi iezīmētu Ziemeļu virzienu, lineāls ar 45˚ leņķi, parastais zīmulis un dzēšgumija, krāsainie zīmuļi.